bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Підприємства та бізнес
 
Новини
Життя міста  
Міська громада
Гуманітарна сфера
Підприємства та бізнес
Економіка міста
Бізнес-інформація
Підприємства та бізнес-структури
Пропозиції для інвесторів
Українські міста в Інтернеті  
Про проект
Як долучитися до проекту
Архів новин  


Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Бізнес-інформація

 

Пропозиції до співпраці


25
липня
2012
Пропозиції посольства України в Республіці Білорусь
Завантажити:
163.18 KB
07
червня
2012
Перелік інвестиційних проектів які пропонуються до реалізації у Соціалістичній Республіці В’єтнам.
Завантажити:
221.24 KB
04
травня
2012
Пропозиції посольства України у США
Завантажити:
178.16 KB
03
квітня
2012
Онлайн служба підтримки експорту
Завантажити:
156.34 KB
22
березня
2012
Пропозиції ПАТ "Черкаський шовковий комбінат"
Вільні приміщення та незадіяні земельні ділянки.
Завантажити:
198.63 KB
16
березня
2012
Тендери в Алжирі
Завантажити:
262.25 KB
16
березня
2012
Українсько-алжирський бізнес-форум
Завантажити:
178.34 KB
06
березня
2012
Українсько-бразильський діловий форум
Завантажити:
56.1 KB
01
березня
2012
Угорсько-український форум в м. Будапешт 26.03.2012-29.03.2012
Завантажити:

Джерело: Офіційний портал міської ради

Як зареєструватися підприємцем

НАСТАВ ЧАС РЕЄСТРУВАТИСЯ

Залежно від того, де створюється суб’єкт підприємницької діяльності, державну реєстрацію проводять: у містах – виконавчі комітети міських рад; у районах - районні державні адміністрації.

Законодавством визначено також органи, які здійснюють державну реєстрацію окремих видів субґєктів господарського права. Так, господарські товариства, що займаються банківською діяльністю, реєструє Національний банк України в порядку, визначеному Законом України “Про банки і банківську діяльність”. Фондова біржа підлягає державній реєстрації Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до Законів України “Про підприємництво”, “Про підприємство”, постанови Кабінету Міністрів України “Про порядок державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності” вироблено систему дій для реєстрації субґєктів підприємницької діяльності.

ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНІ ТАКІ ДОКУМЕНТИ

ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ :

 • ксерокопія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обов’язкових платежів /ДРФО/;
 • знімки;
 • документ, що засвідчує внесення плати за державну реєстрацію;
 • реєстраційна картка встановленого зразка, яка водночас є заявою про державну реєстрацію(її ви отримаєте у виконкомі);
 • документ, що засвідчує особу.

ЮРИДИЧНИМ ОСОБАМ–ВЛАСНИКУ(ВЛАСНИКАМ), УПОВНОВАЖЕНИМ НИМ (НИМИ) ОРГАНУ ЧИ ОСОБАМ:

 • РІШЕННЯ власника або уповноваженого ним органу про створення юридичної особи (крім приватного підприємства). Таким рішенням за наявності двох і більше власників (або уповноважених ними органів) є засновницький договір, а також протокол установчих зборів у випадках, передбачених законом;
 • СТАТУТ(якщо це передбачено законодавством щодо створюванової організаційно–правової форми господарювання). Установчі документи подають до органу державної реєстрації у трьох примірниках (2 оригінали, 1 копія). Підписи фізичних осіб в установчих документах для всіх видів підприємств посвідчуються нотаріально;
 • РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА, заповнена у трьох примірниках (крім ідентифікаційного коду) і підписана заявником, яка водночас слугує заявою про державну реєстрацію;
 • ДОКУМЕНТ, який підтверджує внесення плати за реєстрацію (копію платіжного доручення або оригінал квитанції);
 • ДОВІДКА БАНКІВСЬКОЇ УСТАНОВИ, що засвідчує сплату кожним власником (власниками) внеску до статутного фонду суб’єкта підприємницької діяльності у розмірі, передбаченому законодавством;
 • ЯКЩО МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯМ СУБ’ЄКТА ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ обрано не місце проживання одного із засновників, а інша адреса, додатково додається договір, що передбачає передавання засновникові у власність або користування приміщення, частини приміщенння (договір купівлі–продажу), обміну, дарування, оренди, лізингу, безоплатного користування майном, про спільну діяльність, установчий договір тощо);
 • ЯКЩО ЗАСНОВНИКОМ (або одним із засновників) є юридична особа, додатково додають нотаріально засвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи. Якщо ця юридична особа – не резидент, то подається документ, що свідчить про реєстрацію її в державі місцезнаходження. Цей документ повинен бути засвідчений у країні видачі, перекладений українською мовою та легалізований у консульській установі. Також цей документ може бути засвідчений у посольстві держави в Україні та легалізований у МЗС.

ПЛАТА ЗА РЕЄСТРАЦІЮ

За державну реєстрацію встановлено такі розміри плати:

 • за державну реєстрацію (перереєстрацію) суб”єктів підприємницької діяльності (реєстраційний збір): для громадян–підприємців – 1,5, для юридичних осіб - 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (відповідно 25,5 грн. і 119 грн.);
 • за прискорену (протягом одного дня) державну реєстрацю (перереєстрацію) суб’єктів підприємницької діяльності – у потрійному розмірі реєстраційного збору.

ВИДАЧА СВІДОЦТВА ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ

За наявності всіх документів орган державної реєстрації зобов’язаний протягом не більше як п’ять робочих днів з дня їх надходження (та за бажанням заявника за сплати потрійного реєстраційного збору – протягом одного дня) внести дані реєстраційної картки до Реєстру суб’єктів підприємницької діяльності та видати Свідоцтво про державну реєстрацію встановленого зразка з проставленим ідентифікаційним кодом юридичної особи або з ідентифікаційним номером фізичної особи–платника податків та інших обов’язкових платежів.

За кожний прострочений день орган державної реєстрації повинен сплатити заявникові 20 відсотків реєстраційного збору, але не більше розміру внесеної заявником плати за державну реєстрацію.

Заявникові видається оригінал свідоцтва про державну реєстрацію з трьома його копіями, а також оригінал та копія поданих ним установ відміткою органу державної реєстрації.

ПІСЛЯРЕЄСТРАЦІЙНИЙ ЕТАП

РЕЄСТРАЦІЯ В ОРГАНАХ СТАТИСТИКИ

Згідно з Положенням про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України, в управлінні статистики слід отримати довідку про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України.

Для цього потрібні: свідоцтво про державну реєстрацію (оригінал та ксерокопія ); статут (оригінал); установчий договір; заповнена облікова картка ЄДРПОУ (отримати у статуправлінні); документи, що засвідчують сплату збору за видачу довідки.

За реєстрацію в органах статистики треба сплатити. Розмір плати залежатиме від терміну реєстрації: реєстрація за один день – 31,13 грн.; реєстрація за два дні - 20,33 грн.; реєстрація за три дні - 15,56 грн.

РЕЄСТРАЦІЯ В ПОДАТКОВІЙ МІЛІЦІЇ

Реєстрацію в органах податкової міліції нормативними документами прямо не передбачено, але в будь-якому разі потрапити до податкової адміні-страції без візи податкової міліції не вдасться. Тому, керуючись положенням наказу Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року № 80, де лише зазначено, що перевірку паспортних даних засновників виконують підрозділи податкової міліції, необхідно подати до органів податкової міліції такі документи: нотаріально засвідчену копію статуту (іноді вимагають оригінал статуту); дві заповнені реєстраційні картки; документ, що підтверджує юридичну адресу; ксерокопію паспорта директора, головного бухгалтера (іноді вимагають всіх засновників); ксерокопії їх ідентифікаційних кодів.

Як правило, під час реєстрації потрібна особиста присутність директора (треба мати при собі паспорт) або навіть всіх засновників. Термін реєстрації - не встановлено.

РЕЄСТРАЦІЯ В ПОДАТКОВІЙ ІНСПЕКЦІЇ

Взяття на облік суб”єкта підприємницької діяльності відбувається в податковій інспекції того району чи міста, в якому проведено державну реєстрацію такого суб”єкта. Стати на облік у податковій інспекції потрібно в 20 – денний термін з моменту державної реєстрації суб”єкта підприємницької діяльності.

ЮРИДИЧНА ОСОБА ПОДАЄ ТАКІ ДОКУМЕНТИ

 • заяву за формою 1- ОПП ( заповнювати друкованими літерами);
 • оригінали та копії установчого договору і статуту з позначкою виконкому про державну реєстрацію;
 • оригінал та копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності;
 • оригінал та копію документа, що підтверджує юридичну адресу;
 • нотаріально засвідчену копію довідки про включення до ЄДРПОУ.

Для того щоб ці документи прийняли, необхідно мати для пред’явлення:

 • паспорти власників, засновників (фізичних осіб), директора та головного бухгалтера;
 • довідки про надання їм ідентифікаційних номерів за ДРФО (ксерокопія);
 • якщо власник, засновник - юридична особа, то необхідна довідка із податкової інспекції за місцем розташування підприємства про взяття на податковий облік ( ф. № 4 – ОПП).

ФІЗИЧНІ ОСОБИ ПОДАЮТЬ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:

 • заяву за ф. № 5- ОПП (додаток 5);
 • копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності - фізичної особи;
 • документ, що посвідчує особу (паспорт).

Документи приймаються у непідписаному білому швидкозшивачі (2шт.). Термін реєстрації два робочі дні ( з прийомного дня на прийомний).

Порядок реєстрації у податковій адміністрації передбачений вже згадуваним наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року № 80.

Також протягом 20 календарних днів з моменту державної реєстрації за потреби слід зареєструватись як платник ПДВ (наказ Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000 року 379).

Для цього потрібні такі документu:

 • реєстраційна заява (ф. № 1 – Р);
 • платіжне доручення чи квитанція про оплату внеску до реєстру платників ПДВ (один неоподатковуваний мінімум доходів громадян).

Термін реєстрації: десять робочих днів.

ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ В ДОЗВІЛЬНІЙ СИСТЕМІ

НА ВИГОТОВЛЕННЯ ПЕЧАТКИ

Порядок видачі дозволів на виготовлення печаток і штампів передбачено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 1999 року № 17, відповідно до якого дозвіл на виготовлення печатки суб’єктам підприємницької діяльності видається у дозвільній системі міськрайорганами внутрішніх справ.

Для одержання дозволу на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів керівники суб’єктів підприємництва, зареєстрованих в Україні, підприємці-громадяни подають в органи внутрішніх справ заяву, де вказують: вперше чи ні виготовляються печатки та штампи (у разі виготовлення печаток не вперше зазначається підстава їх виготовлення); місцезнаходження; особу, відповідальну за отримання дозволу на виготовлення печаток і штампів, її прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані; прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані керівника або уповноваженої ним особи, що подає клопотання до органу внутрішніх справ.

До заяв додаються:

а) копія свідоцтва про державну реєстрацію, засвідчена нотаріально, якщо інше не передбачено законом;
б) зразки (ескізи) печаток, штампів – у двох примірниках, затверджені керівником (власником);
в) платіжне доручення або квитанція про сплату за послуги дозвільної системи;
г) копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи–платника податків (для підприємців-громадян).

Протягом п’яти робочих днів із дня одержання документів орган внутрішніх справ зобов’язаний видати дозвіл на виготовлення печаток і штампів суб’єкту підприємницької діяльності або надати письмову відмову із зазначенням причин, які обумовлюються законодавством України. Та оскільки послуги дозвільної системи за видачу дозволів на печатки і штампи платні, цей термін можна скоротити, сплативши потрійний розмір від вартості послуг дозвільної системи.

РЕЄСТРАЦІЯ ЯК ПЛАТНИКА СТРАХОВИХ ВНЕСКІВ ДО

ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ

Така реєстрація проводиться в районних відділеннях Пенсійного фонду протягом десяти днів від дати отримання свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності або з дати укладення угоди (у т.ч. цивільно-правового характеру) з найманим працівником.

ЮРИДИЧНІ ОСОБИ ПОДАЮТЬ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:

 • заява (причому графа “Розрахунковий рахунок” заповнюється спеціалістом Пенсійного фонду після отримання повідомлення з банку про відкриття такого рахунку);
 • нотаріально засвідчена копія свідоцтва про державну реєстрацію;
 • нотаріально засвідчена довідка про внесення до ЄДРПОУ.

ФІЗИЧНІ ОСОБИ ПОДАЮТЬ ТАКІ ДОКУМЕНТИ :

 • заява;
 • нотаріально засвідчена копія свідоцтва про державну реєстрацію;
 • нотаріально засвідчена копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера за ДРФО;
 • копія договору про наймання робочої сили (завірена в податковій).

Для реєстрації також необхідно знати назву банку, в якому маєте намір відкрити рахунок, оскільки, крім довідки про реєстрацію в органах Пенсійного фонду, останні мають надати повідомлення для вказаного вами банку. Документи здають у 2 – х швидкозшивачах. . Як правило, реєстрація здійснюється одразу на місці.

Порядок обліку у відділеннях Пенсійного фонду України

передбачено постановою правління Пенсійного фонду України від 3 червня 1999 року № 4 – 6.

РЕЄСТРАЦІЯ ЯК СТРАХУВАЛЬНИКА ПО ПЛАТЕЖАХ ДО

ФОНДУ СОЦСТРАХУ

Органами реєстрації виступають виконавчі відділення Фонду соціального страхування.

ПОДАЮТЬСЯ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:

 • свідоцтво про державну реєстрацію (оригінал);
 • статут (оригінал) для юридичних осіб;
 • печатка (за наявності).

Термін реєстрації - одразу на місці. Підстава для реєстрації – постанова Фонду соціального страхування України від 26.08.99р. №11.

РЕЄСТРАЦІЯ ЯК ПЛАТНИКА ЗБОРУ НА ОБОВ’ЯЗКОВЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ НА ВИПАДОК БЕЗРОБІТТЯ

Реєстрація здійснюється в районній службі зайнятості за місцем проживання.

Для цього фізичні та юридичні особи, які використовують найману працю, подають такі документи:

 • відомості про реєстрацію (заповнюється на місці);
 • ксерокопія свідоцтва про державну реєстрацію;
 • ксерокопія довідки про внесення до ЄДРПОУ (для фізичних осіб – ДРФО);
 • засвідчена довідка з банку про відкриття рахунка;
 • печатка.

ФІЗИЧНІ ОСОБИ, які не використовують найманої праці, подають:

 • ксерокопію свідоцтва про державну реєстрацію (посвідчення підприємця, що проводить свою діяльність без створення юридичної особи);
 • ксерокопію патенту (у разі фіксованого податку).

Якщо рахунок ще не відкритий, а печатка не виготовлена, то вас зареєструють і без них, але після відкриття рахунка (отримання печатки ) необхідно буде занести довідку про відкриття рахунка та зразок печатки.

Документи здають у 2-х прозорих файлах. Термін реєстрації – одразу на місці.

Підстава - наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 3 жовтня 1997 року №4.

ВІДКРИТТЯ РАХУНКА В БАНКУ.

Для відкриття рахунка у вибраному суб”єктом підприємницької діяльності банку подають такі документи:

а) заяву на відкриття рахунка встановленого зразка. Її підписує керівник та головний бухгалтер підприємства. Якщо в штаті немає посади головного бухгалтера чи іншої службової особи, на яку покладено функцію ведення бухгалтерського обліку та звітності, то заяву підписує лише керівник;
б) копію свідоцтва про державну реєстрацію в органі виконавчої влади, іншому органі, уповноваженому здійснювати державну реєстрацію, засвідчену нотаріально чи органом, який видав свідоцтво про державну реєстрацію;
в) копію належним чином зареєстрованого статуту (положення), засвідчену нотаріально чи органом, який реєструє; копію установчого договору, засвідчену нотаріально ( для господарських товариств-ТОВ,АТ, повних товариств і т.п.).
г) копію документа (довідка-форма 4-ОПП), що підтверджує взяття підприємства на податковий облік,засвідчену податковим органом,нотаріально або уповноваженим працівником банку;
д) картку із зразками підписів осіб, яким відповідно до чинного законодавства чи установчих документів підприємства надано право розпорядження рахунком та підписання розрахункових документів, завірену нотаріально або вищестоящою організацією в установленому порядку. У картку включається також зразок відбитка печатки підприємства;
е) довідку про реєстрацію в органах Пенсійного фонду України(оригінал) , в обов”язковому порядку в зазначеній довідці має бути вказана установа банку. Уповноважений працівник банку, який приймає документи на відкриття рахунку,зобов”язаний відповідним чином оформити відривну частину довідки та повернути її клієнту для подання протягом 30 днів до органів Пенсійного фонду України);
є) копію довідки про внесення підприємства до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчену нотаріально або органом, що видав довідку, чи уповноваженим працівником банку;
ж) копію страхового свідоцтва, що підтверджує реєстрацію підприємства у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України як платника соціальних страхових внесків, засвідчену нотаріально або органом, що його видав, чи уповноваженим працівником банку.

ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ – суб”єктам підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність без створення юридичної особи, поточний та їншї рахунки вїдкриваються на їм”я за умови надання паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.

Для відкриття рахунка підприємець-громадянин подає в установу банку такі документи:

а) заяву про відкриття поточного рахунка встановленого зразка, підписану суб”єктом підприємницької діяльності;

б) копію свідоцтва про державну реєстрацію суб”єкта підприємницької діяльності, засвідчену нотаріально або органом, що його видав;

в) копію документа, що підтверджує взяття підприємства на податкоий облік, засвідчену нотаріально або уповноваженим працівником банку;

г) довідку про реєстрацію в органах Пенсійного фонду України;

д) картку їз зразками підписів, що надаються в присутності працівника банку, який відкриває рахунок, та засвідчуються цим працівником або нотаріально;

е) копію страхового свідоцтва, що підтверджує реєстрацію суб”єкта підприємницької діяльності у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України як платника соціальних страхових внесків, засвідчену нотаріально або органом, що його видав, чи уповноваженим працівником банку (подається, якщо фізична особа – суб”єкт підприємницької діяльності використовує найману працю).

За довіреністю суб”єкта підприємницької діяльності – фізичної особи, що засвідчена нотаріально, його рахунком можуть розпоряджатися інші особи.

У разі смерті суб”єкта підприємницької діяльності – фізичної особи його права і обов”язки щодо розпорядження коштами на рахунках переходять до його спадкоємців відповідно до чинного законодавства України.

Підстава – постанова правління Національного банку України від 18 грудня 1998 року № 527.

Як правило, установи банків вимагають додаткoво надати копії чотирьох сторінок паспорта усіх осіб, які мають право першого та другого підпису на фінансових документах та копії документів(накази, розпорядження, протоколи),які мають право першого та другого підписів у картці із зразками підписів.

Після відкриття рахунка в банку про це необхідно повідомити податкову інспекцію.Для цього до податкової інспекції подається 2 повідомлення – одне з банку, інше від суб”єкта підприємництва за формою, наведеною в наказі Державної податкової адміністрації України від 7 березня 1998 року № 100.

Підстава – постанова правління Національного банку України від 18 грудня 1998 року № 527.

ПОЖЕЖНИКАМ, САНЕПІДЕМСТАНЦІЇ ТА ВІДПОВІДАЛЬНИМ ЗА ОХОРОНУ ПРАЦІ

У попередніх публікаціях рубрики ми спробували докладно викласти порядок реєстрації чи постановки на облік суб”єктів підприємницької діяльності в органах державної влади. І, здавалося, на цьому в реєстраційній та післяреєстраційній біганині можна ставити крапку.Але щойно почнете завозити в офіс новенькі меблі та устаткування, як до вас несподівано прибудуть пожежники, санітарно-епідеміологічна служба та ще й з охорони праці. Їх цікавитиме одне: “А у вас дозвіл працювати є ? І будуть цілком праві.

Так, згідно із ч.6 ст.10 Закону України “Про пожежну безпеку” новостворені підприємства починають свою діяльність після отримання на це дозволу в ОРГАНАХ ДЕРЖАВНОГО ПОЖЕЖНОГО НАГЛЯДУ. На виконання цього Положення постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2001р . № 150 було затверджено Порядок видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємства та оренду приміщень. Такий дозвіл, до речі, видається безплатно…

ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ДОЗВОЛУ власник(орендар) подає до відповідального органу державного пожежного нагляду заяву, матеріали оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об”єкта чи приміщення, а для одержання дозволу на оренду приміщень – також копію договору оренди.

Підставою для видачі дозволу є висновок, що оформляється за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об”єкта чи приміщення, що проводиться органом державного пожежного нагляду або іншою юридичною(фізичною) особою, яка одержала ліцензію на проведення такої оцінки (експертизи).

Орган державного пожежного нагляду протягом 5 робочих днів з дня подання заявником зазначених у пункті 3 цього Порядку документів приймає рішення про видачу дозволу або про відмову у його видачі у разі виявлення фактів порушення правил пожежної безпеки, що може призвести до виникнення пожежі або перешкод під час її гасіння та евакуації людей.

Копія обгрунтованого рішення про відмову у видачі дозволу надсилається заявникові.

Виданий органом державного пожежного нагляду дозвіл є однією з підстав для видачі відповідального дозволу органом Держнаглядохоронпраці. Вищевказаний обов”язок отримання дозволів органів державного пожежного нагляду на початок роботи передбачений лише для підприємств і на громадян-підприємців не поширюється, якщо, звісно, вони не орендують приміщення для заняття підприємницькою діяльністю.

Вимоги щодо погодження з ДЕРЖАВНОЮ САНІТАРНОЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЮ СЛУЖБОЮ “введення в експлуатацію нових і рекунструйованих об”єктів виробничого, соціально-культурного та іншого призначення" містяться в Законі України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” та Положенні про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 1999 р.№ 1109. Необхідність отримання такого дозволу обумовлена можливістю експлуатації нових (новозбудованих, перебудованих) приміщень або приміщень, попереднє цільове призначення яких змінюється (наприклад, використання квартири в житловому будинку під офіс).

Необхідність власникові, який створив нове підприємство, одержати від ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ ЗА ОХОРОНОЮ ПРАЦІ дозвіл на початок його роботи, обумовлена ч.6 ст.24 Закону України “Про охорону праці”, відповідно до якої Кабінет Міністрів України постановою № 831 від 6 жовтня 1993 р. затвердив Положення про видачу Державним комітетом з нагляду за охороною праці власникові підприємства, установи, організації. Вимоги щодо одержання вищезазначеного дозволу поширюються лише на юридичних осіб.

Дозвіл на початок роботи підприємства є офіційним документом. який дозволяє експлуатацію підприємства в робочих режимах і видається Державним департаментом з нагляду за охороною праці у складі Міністерства праці та соціальної політики України за наявності позитивних висновків органів державного пожежного нагляду, санітарно-епідеміологічної служби, а в разі потреби органів нагляду з ядерної та радіаційної безпеки про готовність підприємства до роботи.

Для одержання дозволу на початок роботи підприємства його власник зобов”язаний подати заяву. Підставою для видачі дозволу підприємствам недержавної форми власності є документи:

а) свідоцтво про державну реєстрацію;

б) дозвіл (ліцензія) на види діяльності, зазначені в установчих документах, якщо його одержання передбачено законодавством;

в) акти про контрольне обстеження підприємства органами державного нагляду за охороною праці;

г) документи про відповідність професійної кваліфікації посадових осіб профілю виробництва та наявності в них знань з питань охорони праці;

д) дозвіл відповідних органів на утилізацію (захоронення) відходів виробництва.

Органи державного нагляду за охороною праці мають право вимагати проведення окремих контрольних вимірювань і обстежень об”єктів, устаткування, системи захисту та управління,а також виробничого й навколишнього природного середовища.

Рішення про видачу дозволу на початок роботи підприємства приймається протягом 10 днів з часу одержання заяви.

За початок роботи нового підприємства без вищезазначених дозволів власник несе відповідальність згідно з чинним законодавством.


[версія для друку]

стол стеклянный кухонный киев Кухонный стол стеклянный GD-017. Продажа польской мебели с доставкой по Украине. Доступные цены, огромный ассортимент, высочайшее качество.

23.10.2019

День Reikartz у Черкасах
Новий проект Reikartz Hotel Group «День Reikartz» — це унікальний захід, який проходить на базі готелю мережі Reikartz. Він покликаний інтегрувати готель в соціальне і бізнес життя міста.
  >>>

01.10.2018

prof. ThDr. Александер Цап CSc о первом переводе Библии на греческий
Немного скажите оСептуагинте. Очень важно, чтобы люди понимали, откуда появился перевод именно с арамейского языка, собственно с ханаанской группы, откуда потом появился иврит. Как появилась Септуагинта? «Септуагинта - это самый древний перевод с староеврейского на старогреческий. Это язык, который имел согласные и не имел гласных
  >>>

18.10.2016

Волонтери закликають черкащан плести шкарпетки для бійців
У зв’язку з похолоданням, черкаським солдатам стали необхідні плетені шкарпетки. Про це на своїй сторінці у Facebook написав волонтер В’ячеслав Скічко
  >>>
 
Всі новини >>>

Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…





© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.cherkasy.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa
Архів новин: 1/ 2345678910