bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Підприємства та бізнес
 
Новини
Життя міста  
Міська громада
Гуманітарна сфера
Підприємства та бізнес
Економіка міста
Бізнес-інформація
Підприємства та бізнес-структури
Пропозиції для інвесторів
Українські міста в Інтернеті  
Про проект
Як долучитися до проекту
Архів новин  


Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Економіка міста

Машинобудування

Машинобудівна галузь області представлена підприємствами приладобудування, по виробництву техніки для сільського господарства, переробної промисловості та іншими.

Хімічна галузь

Найвагоміша частка у загальному обсязі промислового виробництва області належить хімічній промисловості. У цій галузі виробляється майже третина обласного обсягу виробництва.

Агропромисловий комплекс

Земельний фонд Черкащини за своїм родючим потенціалом є одним з найвищих в державі і характеризується високою розореністю - 61%. Площа сільсько-господарських угідь - 1457,1 тис. га або 3,5% угідь України.

За обсягами валової продукції сільського господарства Черкащина займає 8 місце серед регіонів України і виробляє близько 5% загальнодержавного обсягу.

В сільському господарстві області працює 36,5% населення, зайнятого в усіх сферах економіки.

Структура реформованих сільськогосподарських підприємств:

  • господарські товариства-76,0%,
  • приватні підприємства-8%,
  • інші господарські структури-9,5%,
  • виробничі кооперативи-6,5%,

З 1992 року кількість фермерських господарств зросла з 29 до 1011одиниць в 2003 році.

Харчову та обробну промисловість області представляє 129 підприємств різних форм власності, на яких працює близько 29 тис. осіб. В загальному обсязі промислового виробництва частка цієї галузі становить більше 40%.

Спеціалізацію багатогалузевої харчової промисловості визначає сільськогосподарське виробництво, яке постачає сировину для випуску значної кількості продовольчих товарів. М'ясо-молочну промисловість представляють 26 підприємств, цукрову-15, хлібопекарну-20, зернопереробну-15. Сім підприємств переробляють овочі і фрукти, шість виробляють спирт та алкогольні напої, шість пиво і безалкогольні напої. Одинадцять промислових підприємств випускають кондитерські вироби. Це - печиво, тістечка з тривалим терміном зберігання, цукерки.

Серед підприємств харчової промисловості є провідні підприємства, які мають сучасний рівень виробництва. Про високу якість їх продукції свідчать призи та нагороди вітчизняних і міжнародних конкурсів. Продовольчі товари цих підприємств користуються великим попитом у населення

Транспортна мережа області

На території області проходить 6568,8 кілометрів автомобільних доріг, державного значення 574,6 км., доріг місцевого значення 59994,0 км., грунтові дороги становлять 208,9 км., тобто дороги з твердим покриттям в загальній довжині автомобільних доріг становлять 96,8%.

Залізничний транспорт

Залізничні перевезення в області забезпечують підприємства і організації підпорядковані Шевченківській дирекції залізничних перевезень Одеської залізниці. Дирекція розташована на перетині двох головних напрямів Москва-Одеса та Донбас-Карпати, протяжність колії складає 840 км. В області нараховується 47 станцій.

Торгівля і сфера послуг

У 2003 році обсяги роздрібного товарообороту та платних послуг мали тенденції до постійного нарощування. Обсяг продажу споживчих товарів через усі канали обертання зріс у порівняних цінах проти січня- грудня 2002 року на 19,9 відсотка і склав 1822,1 млн.грн., в т.ч. обсяг роздрібного товарообороту організованих підприємств торгівлі збільшився на 20,4 відсотка і становить 1017,4 млн.грн.

Доход від реалізації платних послуг оплачених населенням склав 214,4 млн.грн., що у порівняних цінах на 12,5 відсотка більше, ніж у 2002 році.

У сфері організованої торгівлі працює 3,1 тис. підприємств. У галузі побутового обслуговування - близько 300 підприємств та більше 2 тисяч фізичних осіб, ними надається населенню біля 30 видів різноманітних побутових послуг. В області функціонує 57 ринків, які нараховують 28,1 тис. торгових місць.

Банківська діяльність

Діяльність банківської системи спрямована на підтримку заходів Уряду України, обласної державної адміністрації щодо збереження досягнутої фінансової стабілізації, прискорення ринкових реформ у економіці, підвищення ефективності функціонування банківської системи.

Монетарні показники

Грошова маса в обігу складає 2029,3 млн.грн., в т.ч. гроші поза банками - 1084,8 млн.грн. Впродовж останніх двох років їх питома вага в загальній грошовій масі зменшилася з 62,9 відсотка до 61 відсотка. Зберігається тенденція щодо зростання в установах банків залишків коштів на рахунках підприємств, організацій і населення, обсяги яких нині складають 944,5 млн.грн.

Ресурси банків

Ресурси банківської системи з 1996 року зросли у 6,5 рази і складають 1498,1
Основним джерелом формування ресурсної бази установ банків є вклади населення. Щорічно, із загального обсягу залучених установами банків депозитів, станом на 01.01.2004 кошти від населення складають 81,6 відсотка. Продовжують зростати залишки вкладів населення в установах банків, які нині складають 694,8 млн.грн., в т.ч. у національній грошовій одиниці - 135,4 млн.грн.

Кредитний ринок

Установами банків області забезпечуються позитивні тенденції щодо кредитування реального сектора економіки. За 2003 рік в економіку і соціальну сферу направлено кредитних ресурсів 4082,1 млн.грн., що у 1,8 рази більше, ніж у 2002 році. Впродовж поточного року ці тенденції зберігаються.

Із загальної суми кредитів, які вкладаються в економіку області, на розвиток промисловості направляється 38 відсотків, торгівлі, малого і середнього підприємництва - 50 відсотків, агропромислового комплексу - 14,2 відсоткіа.

Валютний ринок

Адекватно в валютній політиці ринку держави, забезпечувалася стабільність валютного ринку в області. На готівковому валютному ринку середньозважений курс з купівлі долара США станом на 1 січня 2004 року складав 532 грн. за 100 доларів США, з продажу - 537 грн. за 100 доларів США. Тоді, як станом на 1 січня 2003 року він становив 528 грн. за 100 доларів США та 536 грн. за 100 доларів США відповідно. Валютнообмінні операції здійснюють 24 пунктіи обміну валюти та 195 операційних кас уповноважених банків.

Природні ресурси

Надра Черкаської області мають досить широкий спектр корисних копалин, з яких найбільше вивчені та розвідані нерудні корисні копалини.

В області відомо понад 100 родовищ цегельно-черепичної сировини. Якість сировини частини родовищ дозволяє виробляти черепицю, облицювальну цеглу, пустотілі керамічні блоки, дренажні труби. У наявності значні запаси будівельних пісків та каменю, керамзитової сировини. В західній частині області знаходяться поклади петрургічної сировини (район Оксанино, Добрянки, Тальне).

На Черкащині є значні запаси облицювального та будівельного каменю. Найбільш відомі родовища граніту - Старобабанське і Танське, продукція яких постачається далеко за межі області. Є значні перспективи розширення обсягів видобутку декоративно-облицювального каменю.

На території області розташоване унікальне за розмірами, якістю сировини та спектром застосування, найбільше в Україні Черкаське родовище бентонітових та палигорськітових глин, які є однією з важливих статей експортно-імпортних операцій на світовому ринку.

Черкащина має значні запаси вторинних каолінів (Новоселицьке, Рижанівське родовища), вогнетривких глин (Озерянське родовище). В її надрах є поклади бурого вугілля, торфу. Поблизу м. Сміла знаходиться попередньо розвідане родовище бокситів. Мають місце обґрунтовані можливості вияву нових родовищ корінного титану, фосфоритів, апатитів, мінеральних фарб, п'єзокварцевої сировини, графіту, первинних каолінів.

На межі Черкаської та Кіровоградської областей розташоване Болтиське родовище горючих сланців. Прогнозні ресурси сланців склали понад 15000 млн.т при бортовому вмісті смоли 6% та 6000 млн.т при бортовому вмісті смоли 10%. Вихід моторного палива зі смоли - 57%, у т.ч. бензинова фракція - 19%, дизельна фракція - 38%. Слід зазначити, що в Китаї розробляються сланці з максимальним вмістом смоли 6,9% і практично повністю переробляються для отримання моторного палива. Це дає можливість говорити про цілком реальні перспективи освоєння Болтиського родовища. Зі смоли, з урахуванням втрат, можливо видобути 800 млн.т сирої нафти.

Лівобережна частина області має значні запаси мінерально-лікувальних вод типу "Миргородська". Радонові води виявлені у Звенигородському, Тальнівському, Лисянському та Корсунь-Шевченківському районах, але тільки Звенигородське родовище радонових вод детально розвідане та експлуатується.

Mале підприємництво

Особливою сферою, що дає великі шанси максимально використати природні здібності, застосувати професійні знання є мале підприємництво.

Кожні два роки у міськвиконкомі розробляється Програма підтримки розвитку малого підприємництва. Згідно аналітичних матеріалів, що були зроблені на виконання програмних заходів 2002-2003 років, на сьогодні у місті працюють та мають обсяги виробництва 2354 малих підприємств.

На 1000 чоловік населення міста припадає в середньому 9,25 малих підприємств (для порівняння - по Україні відповідний середній показник становить 4,8 підприємства, по області - 3,6).

В сфері малого підприємництва зайнято більш як 40 тис.осіб, що становить 43% всіх працюючих в різних галузях економіки міста. Ними виробляється 15 відсотків продукції від загального обсягу виробництва по місту.

Тільки обсяг роздрібного товарообороту за 2003 рік збільшився на 40 млн. грн., обсяг вироблених платних послуг - на 60 млн.грн., доход від реалізації послуг оплачених населенням - на 34 млн.грн.

В місті відбувається будівництво нових, реконструкція та переобладнання діючих об"єктів торгівлі. В минулому році відкрито 61 об"єкт торгівлі та сфери послуг, 5 супермаркетів, переобладнано під супермаркети 3 магазини.

Поступово ринки перетворюються в сучасні торговельні центри з розвинутою інфраструктурою, які будуть надавати широкий спектр послуг населенню. Проводиться реконструкція Центрального ринку. Введено в експлуатацію частину торговельного комплексу по вул. Благовісній біля Речового ринку. Ведеться будівництво торговельного комплексу по вул. Енгельса- Бидгощська.

Проводиться робота з організації виставок-продаж, ярмарок та святкових базарів, сезонної торгівлі.

В місті налічується 2852 об"єкта торгівлі. Мережа побуту та послуг - 710 об"єктів. Одним з нагальних питань в місті є впорядкування торгівлі в тих місцях, які не мають на даний час законного статусу ринку чи іншого об"єкту торгівлі.

Середня заробітна плата працівників, що зайняті в малому бізнесі становить близько 250 грн., що більше на 13% в середньому по області.

Від малого бізнесу місцевий бюджет за минулий рік отримав 26,42 млн.грн. (для порівняння: за 2002 рік надходження становили 25,2 млн.грн.).

Це вже досить значна цифра надходжень і міська рада вперше в минулому році підтримала подання міськвиконкому і виділила на розвиток малого підприємництва 50 тис.грн. Гроші використані за рішенням членів узгоджувальної ради з питань підприємництва на створення Єдиного реєстраційного офісу. Робоче відкриття офісу вже відбулось і ми сподіваємось, що підприємці скоро відчують переваги реєстрації та постановки на облік в одному приміщенні замість ходіння по дев"яти різним установам.

Сьогодні вже розроблена Програма підтримки розвитку малого підприємництва на 2004-2005 роки. Програма розроблялася за участі громадських об"єднань підприємців, членів узгоджувальної ради з питань підприємництва, Черкаського бізнес-центру, пройшла обговорення на засіданні узгоджувальної ради, в депутатських комісіях та за рекомендації членів виконкому подана на розгляд міської ради.

Основні заходи підтримки малого підприємництва відбуватимуться через нормативно-правове регулювання підприємницької діяльності, фінансово-кредитну та інвестиційну підтримку, кадрове та інформаційне забезпечення розвитку підприємництва, локальні проекти та програми.

Однією з локальних програм передбачається створити Черкаський міський центр підприємництва, в якому будуть діяти Єдиний реєстраційний офіс, комісія з питань погодження документів, інформаційний центр та громадська приймальня з питань підприємництва.

Слід сказати, що вже сьогодні підприємці та їх громадські організації починають відігравати значну роль у процесах реформування та усунення адміністративних та економічних перешкод у здійсненні підприємницької діяльності. Створена та активно діє узгоджувальна рада з питань підприємництва, на засіданні якої розглядаються, що стосуються будь яких аспектів підприємництва. Членами ради, на паритетних засадах, є як службовці, так і представники громадських об"єднань підприємців, юристи, депутати міської ради. Засідання ради є відкритими. В минулому році проведено 9 засідань ради, розглянуто 15 проектів місцевих рішень.

Підприємці мають можливість ініціюювати підготовку проектів місцевих нормативно-правових актів, обговорювати та узгоджувати підготовлені органами виконавчої влади проекти рішень.

В даний час найбільш обтяжливим процесом за часом залишається процедура узгодження земельних питань та питань будівництва нових об"єктів. Головою "єдиної комісії з питань погодження документів та отримання дозволів " в даний час є заступник міського голови, якому якраз і підпорядковані відповідні управління.

Подолання практики непрозорої, непублічної, безконтрольної процедури прийняття рішень, має відбуватись через проведення регулярних публічних слухань з різних проблем розвитку міста, в тому числі й підприємництва, розміщення на Веб-сайті міста проектів рішень, які потребують громадського обговорення, оприлюднення їх в місцевих засобах масової інформації. Запрошуємо підприємців частіш приходити в міськвиконком зі своїми проблемами, новими ідеями, ініціативами, не приховувати факти зловживань з боку посадовців різного рівня.


[версія для друку]

кредит под залог автомобиля Чтобы получить деньги, приезжайте в Автоломбард на Олимпийском. Наш специалист оценит автомобиль и подготовит пакет необходимых документов. При себе Вам необходимо будет иметь только основные документы: паспорт гражданина, ПТС автомобиля, свидетельство о регистрации машины в ГИБДД, генеральная доверенность (если пользуетесь автомобилем по доверенности).

23.10.2019

День Reikartz у Черкасах
Новий проект Reikartz Hotel Group «День Reikartz» — це унікальний захід, який проходить на базі готелю мережі Reikartz. Він покликаний інтегрувати готель в соціальне і бізнес життя міста.
  >>>

01.10.2018

prof. ThDr. Александер Цап CSc о первом переводе Библии на греческий
Немного скажите оСептуагинте. Очень важно, чтобы люди понимали, откуда появился перевод именно с арамейского языка, собственно с ханаанской группы, откуда потом появился иврит. Как появилась Септуагинта? «Септуагинта - это самый древний перевод с староеврейского на старогреческий. Это язык, который имел согласные и не имел гласных
  >>>

18.10.2016

Волонтери закликають черкащан плести шкарпетки для бійців
У зв’язку з похолоданням, черкаським солдатам стали необхідні плетені шкарпетки. Про це на своїй сторінці у Facebook написав волонтер В’ячеслав Скічко
  >>>
 
Всі новини >>>

Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2020
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.cherkasy.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa
Архів новин: 1/ 2345678910