bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Життя міста
 
Новини
Життя міста  
Міська громада
Гуманітарна сфера
Освіта
Культура
Спорт
Медицина
Історичні пам'ятки
Підприємства та бізнес
Економіка міста
Бізнес-інформація
Підприємства та бізнес-структури
Пропозиції для інвесторів
Українські міста в Інтернеті  
Про проект
Як долучитися до проекту
Архів новин  


Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Історичні пам'ятки

Пам'ятник Боян

Встановлено в 1986 році на честь 700-річчя Черкас. Бронзова скульптура Бояна (вис. 4,5м) символізує образ воїна, трудівника і співця. З-під його ніг б'є струмінь води, який каскадом падає донизу. Скульптура встановлена на гранітному постаменті. Поруч зі скульптурою - три стели, на яких зображено герб міста і прапор з цифрою "700".

Автор скульптор А.В.Кущ, архітектор О.С.Кусало.

Спішившись, Боян сидить на камені, покритому шкірою ведмедя (символ непереможного ворога). Адже Боян був не тільки співцем. Три схрещених списи - державний знак князя Володимира - свідоцво приналежності Бояна до київської дружини. Боян у повному спорядженні, у кольчузі, з мечем, поруч - сідло, шолом, бойові рукавиці.

...Порив вітру підхопив і доніс до нас пісню, яку натхненно співає віщий співець.

Пам'ятник Івану Підкові

Іван Підкова - визначний козацький ватажок (рік народження невідомий, загинув у 1578 році), певний час був Гетьманом на Запоріжжі. Народився на Брацлавщині, за походженням молдаванин. Після того як татари спалили його село і забрали в полон батьків і наречену, вступив до козацьких загонів. За хоробрість і силу запорожці прозвали його Підковою. Очолювані ним козаки завдали поразки татарам під Очаковом, Кафою, Козловим.

У 1577 році І.Підкова із козаками визволив Яси - тодішню столицю Молдови - і був проголошений населенням молдовським господарем. Але згодом змушений був відступити на Брацлавщину, де за наказом польського короля його було схоплено і страчено у Львові. Черкаські козаки привезли його тіло на Черкащину і поховали його в Каневі.

Підкова - славний черкасець, Гетьман Війська Запорізького - був таким сильним, що й підкови гнув однією рукою. І на старовинних гравюрах видно, що це мужньої статури чоловік. Таким ми його бачимо і з роботи львівського скульптора пана Кулика, яку до 700-річчя він подарував черкасцям:

Пам'ятник відкритий у 1986 р. у сквері ім. Богдана Хмельницького. Бронзова скульптура І.Підкови (висотою 2 метри) з булавою в руці встановлена на гранітному постаменті. На постаменті - модель бронзової гармати і дошка з написом: "Іван Підкова - відомий герой спільної боротьби російського, українського, білоруського і молдавського народів проти турецько-татарських поневолювачів, яку він очолив у другій половині 16 ст."

Автори - скульптор П.І.Кулик, архітектор В.І.Блощук.

Пам'ятник Богдану Хмельницькому

Відкритий 30 жовтня 1995 року до 400-річчя від дня народження Гетьмана на розі бульвару Шевченка і вул. Б.Хмельницького, композиційно завершивши однойменну площу біля Палацу культури "Дружба Народів".

Бронзова скульптура Богдана Хмельницького (вис. - 5м.) виготовлена в київських майстернях худфонду України. Встановлена на постаменті із стилізовано оброблених гранітних блоків з написом "Гетьман України Зіновій Богдан Хмельницький. 1595 - 1657". По обидва боки постаменту - стела з гранітних блоків, в яку вмонтовано 8 плит з написами:

  • "Битва під Жовтими водами 5-6.05.1648"
  • "Битва під корсунем 15-16.05.1648"
  • "Перемога під Пилявцями 13.09.1648"
  • "Урочистий в'їзд в Київ 23.12.1648"
  • "Перемога під Збаражем і Зборовом 30.06,5.08.1649"
  • "Битва під Берестечком 18-30.06.1651"
  • "Перемога під Батогом 22-23.05.1652"
  • "Взяття Кракова і Варшави 18.03,9.06.1657".

З обох боків на постаменті, виконаному з гранітних блоків, встановлено дві бронзові скульптурні композиції, що символізують перемоги козаків на чолі з Б.Хмельницьким на суші і на морі. Їх основою служать подіуми, оздоблені рослинним орнаментом.

Серед розбурханого моря - козацька чайка з напнутим вітрилом, над щоглою якого - хрест, тут же - козацька зброя, клейноди. Інша композиція включає в себе козацьку гармату з ядрами, бочку з порохом, зброю, два тулумбаси, хоругви.

Автори - скульптори А.С.Шаталов, А.С.Фуженко, архітектори Т.Г.Довженко, В.І.Дмитренко.

Пам'ятник Т.Г.Шевченку

Відкритий в 1964 році до 150-річчя від дня народження поета на розі бульвару Шевченка і вулиці Дашковича, композиційно завершивши однойменну площу біля Обласного музичного драматичного театру.

Бронзова скульптура Т.Г.Шевченка (висотою 3 метри)виготовлена в київських майстернях худфонду України. Встановлена на гранітному постаменті (висотою 4 метри). Нижня частина пам'ятника доповнена висіченою з граніту скульптурною композицією персонажів шевченкових творів - сліпого кобзаря, Катерини і Прометея - борця за народну волю. У верхній частині постаменту викарбувано напис: "Т.Г.Шевченко. 1814 - 1861".

Автори - скульптори М.К.Вронський, О.П.Олійник, архітектор В.Г.Гнєзілов.

Пам'ятний знак на честь загиблих воїнів - учасників війни в Афганістані

Встановлений в 1989 році на розі бульвару Шевченка і вулиці Кірова. У 1979 - 1989 роках в бойових діях на території Афганістану брали участь 3453 уродженці Черкаської області, 98 з них з них загинули, виконуючи свій військовий обов'язок, 429 черкащан нагороджені орденами і медалями.

В основу композиції пам'ятного знака покладено символічне зображення вибуху, воронка від якого утворює заглиблення круглой форми (діаметр - 6 метрів) з гранітними східцями на схилах. З тильної сторони воронки - задернований земляний насип. На схилі з боку насипу - гранітні брили з металевими пластинами, на яких висічені прізвища загиблих воїнів. В центрі воронки встановлено монумент із двох брил червоного граніту (висота 3 метри) з розширеною верхньою частиною. В щілині між брилами - виковані з міді квіти і пробита кулею солдатська фляга, з якої витікає вода у невеликий басейн. На одній мармурова дошка з написом:

"І якщо впадеш ти на чужому полі,
Прийдуть з України верби і тополі,
Стануть над тобою, листям затріпочуть,
Тугою прощання душу залоскочуть"

Автори: архітектор А.Д.Петренко, художник І.Й.Лавріненко

Історичні пам'ятки Черкащини

Шевченківський національний заповідник

Створений у 1925 році. Площа заповідника - 42 гектари. Працівники заповідника оберігають святиню українського народу - усипальницю Тараса Шевченка. Широку популярність і визнання здобув літературно-меморіальний музей поета на Тарасовій горі. В його зібранні нині нараховується 21 тис. предметів.

 

 

Національний історико-культурний заповідник "Чигирин"

Створений у 1989 році. Площа заповідника - 1160 гектарів. Під охороною заповідника перебувають пам'ятки історії і культури, пов'язані з визвольною боротьбою українського народу в ХУП ст., серед них - усипальниця Богдана Хмельницького - Іллінська церква в Суботові, Богданова гора в Чигирині. Працівники заповідника охороняють урочище Холодний Яр з його численними пам'ятками природи та археології. У складі заповідника діють музей Б.Хмельницького в Чигирині, музей археології Середнього Подніпров'я, етнографічний, історичний та краєзнавчий музеї.

 

 

Корсунь-Шевченківський історико-культурний заповідник

Створений у 1994 році. Площа заповідника -109 гектарів. Під охороною заповідника перебувають пам'ятки історії, культури та природи державного значення. Серед них - палацовий комплекс Лопухіних (палац, брама-вежа, Швейцарський будинок, Корсунський парк). У складі заповідника діють 5 музеїв, в тому числі літературно-меморіальний музей І.С. Нечуя-Левицького.

Кам'янський історико-культурний заповідник

Створений у 1995 році. Площа заповідника - 74 гектари. Під охороною заповідника перебувають пам'ятки, пов'язані з історією декабристського руху, творчістю корифеїв російської культури О.С. Пушкіна та П.І. Чайковського. Серед них - Зелений будиночок, Зелений млинок, грот, парк декабристів, пам'ятники О.С. Пушкіну, П.І. Чайковському, декабристам. У складі заповідника - три музеї, в т.ч. літературно-меморіальний музей О.С. Пушкіна і П.І. Чайковського.

Історико-культурний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка"

Створений у 1992 році. Площа заповідника - 27 гектарів. Під охороною заповідника перебувають пам'ятки, пов'язані з життям і творчою діяльністю Т.Г.Шевченка, зокрема могили батьків поета, хата дяка, садиба Енгельгардта в с.Будище тощо. У складі заповідника діють 2 музеї, зокрема літературно-меморіальний музей Т.Г. Шевченка в с. Шевченковому.

Історико-культурний заповідник "Трахтемирів"

Створений у 1994 році. Площа заповідника - 590 гектарів. Під охороною заповідника перебувають унікальні пам'ятки археології, історії та природи. Серед них - Трахтемирівське скіфське городище, залишки храмів літописного Зарубського монастиря, багатошарове поселення на горі Городки, козацький цвинтар в с. Трахтемирів, пам'ятки природи: Канівські дислокації, заповідні урочища, Рожена криниця.

Дендропарк "Софіївка"

Створений на прохання прекрасної грекині Софії серед вигорілих під сонцем степів та балок Умані. Парк в романтичному стилі, було урочисто відкрито в травні 1802 року в день народження красуні Софії. Високий смак, ви-явлений садівниками багатьох поколінь, помножений на заповідну незайманість природи, - ось головна принада зеленого дива під назвою "Софіївка". Сьогодні дендропарк відкритий для всіх, хто хоче побути наодинці з природою. І цим правом широко, сповна користуються сотні тисяч туристів - далеких і близьких, з міст і сіл України, з далекого і близького зарубіжжя. На Черкащині перебувають на державному обліку 2403 пам'ятки археології, 1558 пам'яток історії, 358 пам'яток монументального мистецтва. Важливе місце в системі пам'яткоохоронної роботи належить археологічній інспекції управління культури, яка об'єднує 5 археологічних експедицій. За роки свого існування інспекцією наведено порядок у дотриманні законодавства при будівництві, проектуванні споруд, шляхів, меліоративних об'єктів. Археологічні експедиції здійснили значний обсяг робіт в Чигирині, Каневі, Черкасах.


[версія для друку]

23.10.2019

День Reikartz у Черкасах
Новий проект Reikartz Hotel Group «День Reikartz» — це унікальний захід, який проходить на базі готелю мережі Reikartz. Він покликаний інтегрувати готель в соціальне і бізнес життя міста.
  >>>

01.10.2018

prof. ThDr. Александер Цап CSc о первом переводе Библии на греческий
Немного скажите оСептуагинте. Очень важно, чтобы люди понимали, откуда появился перевод именно с арамейского языка, собственно с ханаанской группы, откуда потом появился иврит. Как появилась Септуагинта? «Септуагинта - это самый древний перевод с староеврейского на старогреческий. Это язык, который имел согласные и не имел гласных
  >>>

18.10.2016

Волонтери закликають черкащан плести шкарпетки для бійців
У зв’язку з похолоданням, черкаським солдатам стали необхідні плетені шкарпетки. Про це на своїй сторінці у Facebook написав волонтер В’ячеслав Скічко
  >>>
 
Всі новини >>>

Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2021
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.cherkasy.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa
Архів новин: 1/ 2345678910