Сайт міста Черкаси

http://cherkasy.osp-ua.info/

Міста, як люди: у них своє дитинство, свій вік, своя мудрість. Більше ніж сім століть пронеслися над цим містом, що возвеличується на Дніпрових кручах. Але, милуючись широкими, рівними, наче стріли, вулицями міста, що потопають в буйній зелені, хто назве Черкаси старими?

Це мальовниче місто розкинулося на правому березі Дніпра. Дата заснування відноситься до 80-х років XIII століття.

Про нього розповідає народна легенда, записана в XVI столітті.

В 1282 році баскак татарський курського походження закликав черкес із Бештау чи П'ятигорська, заселив ними слободи під іменем козаків. Тут вони збудували містечко або пристойний острожок і назвали його Черкаськ, бо переважна більшість їх була за походженням черкеси, як про поселення їх в Курську сказано.

Перші козаки, переселенці з Курська, давно вже перевелися, вони розчинилися, асимілювалися, однак перша назва Черкас залишилась. Таким чином ім'я козаків стало спадщиною і спільним для всіх, хто жив навколо Черкас, які пізніше перетворилися в столицю козацьких поселень.

Історія міста - це полум'яні сторінки літопису серця України, народної боротьби впродовж віків за її волю та щастя.

З середини XIX століття Черкаси зазнають значного промислового піднесення: у 1900 році тут вже діють 29 фабрик і заводів, де працює майже 2 тисячі робітників. Але найбільше прискорення соціально-економічного розвитку припадає на 1960-80-ті роки. Під час введення в дію Кременчуцької гідроелектростанції в 1960 році вся низова частина міста - урочище Митниця з розвиненою промисловою інфраструктурою (лісопильний, дротяно-цвяховий заводи, сірникова фабрика, інші підприємства) - опинилась на дні водосховища. Верхня частина міста, спланована ще в 1820-х роках за принципом "шахової дошки", в основному зберегла зручний прямокутний стиль забудови кварталів з широкими вулицями та скверами. Нові перспективи розвитку Черкаси отримали 7 січня 1954 року, ставши обласним центром. З цього часу спостерігається стрімке зростання чисельності населення, - за цей час вона збільшується майже вп'ятеро. У 1986 році місто урочисто відзначає своє 700-річчя. Зараз Черкаси - визначний адміністративний, культурний, промисловий центр з населенням близько 300 тисяч чоловік.