Сайт міста Черкаси

http://cherkasy.osp-ua.info/

Міжнародна співпраця м. Черкаси із закордонними містами-партнерами

Для розвитку економічної та культурної співпраці між громадою м. Черкаси та містами закордонних країн, місто Черкаси активно розширює міжнародне співробітництво, насамперед, активізуючи вже напрацьовані зв’язки.


У 1989 р. почалось співробітництво м. Черкаси з м. Санта – Роза, штат Каліфорнія, США, в різних напрямках. Безстрокова угода про поріднення міст була підписана мерами міст 06 березня 1991 р. За час, що минув, відбувся обмін делегаціями різного спрямування. Громада м. Санта-Роза та Черкас разом працювали над створенням першого в Україні жіночого центру, який зареєстровано у 1997 році.

З 1998 року місто Черкаси включено в Програму Партнерства Громад з поширення досвіду місцевого самоврядування ( проект Фундації “Україна-США”, який здійснюється за фінансовою підтримки Агентства США з міжнародного розвитку). Містом-партнером м.Черкаси визначено м. Де Мойн, штат Айова, США. В рамках цієї програми проводились стажування представників обох сторін, було розроблено стратегічний план дій Черкаського водоканалу строком на 25 років. Триває щорічний обмін досвідом в рамках проекту „Збагачення продуктів харчування мікроелементами”.


17 вересня 2000 року підписано угоду про співробітництво між м. Черкаси та м. Бидгощ, Республіка Польща.

Відразу ж були здійснені конкретні кроки реалізації умов договору, окреслились першочергові сфери співробітництва – культура та освіта, малий та середній бізнес, охорона здоров’я.

Відбувається обмін творчими колективами, групами художників, взято участь підприємців Черкас у виставці - ярмарку м. Бидгощ.

www.bydgoszcz.pl


20 серпня 2001 року підписана угода про співробітництво між містами Перм, Російська Федерація та м. Черкаси.

В активі: співпраця між підприємцями міста-побратима з Черкаською торгово – промисловою палатою, обміни офіційними групами.
Давні культурні стосунки зв’язують місто Черкаси з містом Сомбор, Республіка Сербія, про що свідчить підписаний протокол 21 грудня 1995 року.

Відповідно до нього активно співпрацюють Сербсько-Українське товариство Сомбор - Черкаси та Українсько-Сербське товариство на принципах рівноправності та довгострокового партнерства у гуманітарній сфері.З метою розвитку дружби та співробітництва між народами Азербайджанської Республіки та України, зміцнення економічних зв’язків 03. 09. 2003 р. була підписана безстрокова угода про відновлення дружніх побратимських зв’язків між містами Сумгаїт та Черкаси.

Сторони розвивають співробітництво в галузях виробництва, розвитку малого і середнього бізнесу, зовнішньоекономічних зв’язків, культури та спорту.


16 листопада 1995 року підписана угода про поріднення міст Черкаси і Гірін, Китайська Народна Республіка. У результаті - обмін офіційними групами, співробітництво у торгово-економічній сфері.


На підставі спільного китайсько-українського комюніке 12 вересня 2003 року у Черкасах підписана угода про споріднення міст Ваньчжоу, Китайська Народна Республіка і Черкаси.

Плідно розвиваються відносини у сфері освіти. Перша міська гімназія, яка є Асоційованою школою ЮНЕСКО, встановила дружні стосунки з середньою школою Ваньчжоу; підписаний договір в галузі охорони здоров’я.

В Черкаській торгово-промисловій палаті відбулась виставки продукції підприємств міст Ваньчжоу та знайомлення з діловими кілами Черкащини.

Підписанню взаємовигідних угод про співпрацю сприяв офіційний візит у Ваньчжоу делегації Черкаських бізнес кіл.


Активно розвиваються відносини з містом Шаторальяуйгей, Угорська Республіка.

Відбувся обмін дитячими колективами танцю.

Вже у серпні 2005 року Черкаська делегація на чолі з міським головою перебувала з офіційним візитом у м. Шаторальяуйгей, де обидві сторони підписали Протокол про Наміри (17. 08. 2005).


Триває налагодження дружньої та культурно-економічної співпраці з м. Хрудим, Чеська Республіка.

Черкаська делегація на чолі з міським головою у серпні 2005 року здійснила перші кроки для активізації розвитку українсько-чеських відносин, відвідавши м. Хрудим та домовившись про подальше культурне та економічне співробітництво.Місто Черкаси має давні дружні зв’язки з м. Тирасполь, Республіка Молдова.

В активі – щорічний обмін делегаціями з нагоди святкування національних свят, обмін досвідом у різних сферах життєдіяльності міст-партнерів.Активно підтримується співпраця м. Черкаси із представниками торгово-економічних місій, дипломатичними представниками Посольств зарубіжних країн в Україні, найбільше з Посольствами Франції, Німеччини, Польщі, Китайської Народної Республіки, Латвії, Болгарії, Молдови, Росії, Чехії, Азербайджану та США.