Сайт міста Черкаси

http://cherkasy.osp-ua.info/
«Ми не раз рятували Європу від орди», – у Черкасах відкрили пам’ятник Героям всіх часів
26.04.2016

Сьогодні на алеї Слави в Черкасах урочисто відкрили пам’ятник борцям за волю України всіх епох.


Під час наших дводенних вшанувань ми відкриємо не один пам’ятник Героям України. Зокрема, завтра відкриємо пам’ятник Чучупакам, гайдамацькому ватажкові 18-го століття Гнатові Голому, а на Хуторі Буда буде відкрито пам’ятник полеглим воякам на Донбасі, - зазначив сьогодні в Черкасах керівник історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль. – Бо від Київської Русі і донині українці завжди захищали своє право жити на цій Богом даній землі.


Та почалися Холодноярські заходи саме з відкриття пам’ятника в Черкасах, право відкрити який надали новітнім героям – нинішнім бійцям за Україну.


Ідея створити цей пам\'ятник виникла ще рік тому. Ініціаторами стали, зокрема, АТОвці. Монумент являє собою 15-метрову стелу, виконану у граніті. У підніжжя розміщено 8 пам’ятних брил-блоків, де викарбувані різні етапи боротьби українців за незалежність. А на вершині стели – фігура Архистратига Михаїла. Над створенням пам’ятника працювали черкаські архітектори Юрій Калашник і Василь Дмитренко, а також відомий український скульптор Микола Білик. Звели його коштом обласного бюджету та меценатів. Зокрема, Олега Васецького, Дмитра Кравченка, Миколи Гордія, Віктора Полозова та ін.


Знаменним назвав сьогоднішній день Митрополит Черкаський і Чигиринський Владика Іоан.


З одного боку, ми вшановуємо героїв минувшини, з іншого боку маємо нових героїв, які відстоюють нашу з вами свободу. Свобода – це той дар, яким бог обдарував своє творіння, – зазначив Іоан.


Він подякував за освячення пам’ятнику представникам інших українських церков, зокрема, представникам греко-католицької церкви.


Опісля квіти до пам’ятнику під удари тулумбасів чорних запорожців поклали віце-прем’єр міністр України Вячеслав Кириленко, голова ОДА Юрій Ткаченко, голова облради Олександр Вельбівець, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко та інші представники влади.


Зараз складний для України час. Ми відкриваємо цей монумент у серці України, в Черкасах, пам’ятаючи не лише про героїв минувшини, але й про теперішніх героїв, які зараз день і ніч пильнують від москаля великі українські простори. А москаль не спить, зазіхає на українську землю й надалі. І прикривається різними угодами, прикривається розмовами про права людини, про громадянський конфлікт. Бажання ж в нього одне – відновити своє панування тут, в Україні, щоб в Черкасах не ми з вами стояли, а нога окупанта в їхніх брудних скривавлених чоботях. І їздять вони по європах, розповідають, що вони янголи і вони нібито за мир. А в цей час наші вояки пильнують східні кордони. Але це зовнішній фронт, а ще є внутрішній фронт.

 

Ви може помітили, як впроваджується думка, що українська мова нібито неважлива, бо «какая разніца». Мовляв, неважлива пісня, книжка, фільм українською мовою.Та це профанація, бо в Європі кожен народ, кожна нація важливі і прикметні своєю самобутністю! За це їх цінують – поляків, чехів, словаків, угорців тощо. І думати, що ми долучимося без ідентичності до Європи – це омана. Ми вже долучилися туди, але як великий і гордий народ із своїми героями, своєю самобутністю. Ми не раз рятували Європу від орди. І зараз наші смхідні кордони захищають Європу від путінської навали, – заявив Кириленко.


З патріотичним зверненням до земляків також виступили представники черкаської влади.


Далі заходи перемістилися в Долину троянд.


 


 


Прочерк