Сайт міста Черкаси

http://cherkasy.osp-ua.info/
Віза для гостей та гопак для іноземців: найоригінальніші весілля Черкас
28.09.2016

 На черкаських весіллях вже не почуєш Сердючку. Святкують молоді тепер лише один день, а традиційна крадіжка нареченої та миття ніг тещі вже стали перегорнутою сторінкою історії. Черкаські ведучі розповіли сайту vikka.ua про сучасні весільні традиції та найбільш оригінальні свята, які організовували на їх пам’яті молоді.  


Черкаській ведучій свят Мар’яні Верховцевій доводилося проводити весілля велосипедистів, яке було організовано у стилі подорожі і пройшло без залучення українських весільних традицій. Коли була популярною кампанія Ice Bucket Challenge, гості на весіллі обливалися холодною водою.


Одним із найбільш оригінальних свят молодих ведуча проводила у минулому році. "Це було патріотичне весілля, де наречений та наречена попросили замість "Гірко!" кричати "Слава молодим!". Було ще багато патріотичних кричалок та конкурсів з козаками та у національному стилі. В організації свята молоді пішли за покликом власного серця, а не намагалися втілити очікування своїх близьких. Гості були трохи знервовані, але вийшло дуже цікаво", – розповіла Мар’яна Верховцева.


До речі, на цьому весіллі половина столу була вегетаріанською та без алкоголю. "Також на нареченій не було фати. Фата – це взагалі камінь спотикання між поколіннями. Але останнім часом наречені все більше відмовляються від старих традицій, замінюючи їх на більш демократичні європейські", – пояснила вона.


Ведуча підтримує тих, хто організовує своє весілля, спираючись на власні цінності, а не піддаючись тиску встановлених ще за радянських часів традицій. Так вона організувала і своє свято. Винятковим воно було ще й через те, що майже всі гості були із галузі організації та проведення свят.


У нас були тільки церемонія і фуршет. Замість обручок ми обмінювалися віночками, були одягнені у вишиванки ручної роботи. Замість паляниці дарували гостям шишки, які були прикрашені орнаментом у стилі української вишивки. Замість букету дівчатам я кидала вінок, а хлопці ловили від нареченого шкарпетки з традиційним національним орнаментом", – розповіла про своє свято Мар’яна Верховцева.


 


Віка