bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Життя міста
 
Новини
Життя міста  
Міська громада
Гуманітарна сфера
Підприємства та бізнес
Економіка міста
Бізнес-інформація
Підприємства та бізнес-структури
Пропозиції для інвесторів
Українські міста в Інтернеті  
Про проект
Як долучитися до проекту
Архів новин  


Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Черкаси: Про соціальний захист інвалідів та ветеранів війни

06.05.2006

9 травня ц.р. відзначається 61 річниця Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Як живеться ветеранам війни сьогодні? Інформацію про соціальний захист ветеранів області, на прохання прес-служби облдержадміністрації , надало Головне управління праці і соціального захисту населення ОДА.
Для забезпечення можливості ефективного виконання програм соціального захисту населення, ведення персоніфікованого обліку в області створюється Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. На сьогодні до нього внесено інформацію більш ніж на 600 тис. осіб, які користуються пільгами за соціальною ознакою. До Реєстру повністю внесена інформація про категорії осіб, які відносяться до ветеранів війни, праці та військової служби.

З 2005 року до Реєстру вноситься інформація про категорію дітей війни, надання соціальних гарантій яким передбачено Законом України „Про соціальний захист дітей війни”, що набрав чинності з 1 січня 2006 року.
На виконання доручення Кабінету Міністрів України списки дітей війни передані організаціям - надавачам послуг для підтвердження права зазначеної категорії осіб на пільги без їх особистого звернення та забезпечення проведення розрахунків пільг на комунальні послуги з 1 січня 2006 року.

Інформація Реєстру дала змогу забезпечити перевірку достовірності поданих відомостей від підприємств – надавачів послуг та проведення з ними розрахунків за надані послуги пільговим категоріям громадян.

Створення єдиного обліку є засобом забезпечення фінансових гарантій прав ветеранів на пільги, оскільки створюючи нову, прозору систему розрахунків по кожному ветерану персонально, за фактом отриманої ним послуги, держава зможе ефективніше використовувати ті видатки, що вже закладено до бюджету, а в майбутньому переконливо аргументувати необхідність повного фінансування пільг та інших видів соціальних гарантій.

Збільшення в цьому році в Держбюджеті субвенції на забезпечення пільг і компенсацій дозволило поліпшити ситуацію із наданням пільг на оплату житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку, придбання твердого палива тощо.

Так, на фінансування пільг в 2006 році області спрямовано субвенцію з Державного бюджету в сумі понад 109 тис. грн., в т.ч. на пільги за комунальні послуги – більш як 52 тис. грн., паливо – 26 тис. грн., інші пільги – 31 тис. грн. Обсяг субвенції, передбаченої на 2006 рік перевищив суму, виділену бюджетом 2005 року, на 38 тис. грн.

Одним із основних напрямів реформування діючої системи пільг є їх запровадження у готівковій формі за добровільним вибором громадян.
Так, у І кварталі 2006 року за рішенням місцевих органів влади пільгові категорії громадян мали змогу отримати готівку на придбання твердого палива та скрапленого газу, що надало можливість самостійно обрати вид та якість палива.

На 01.04.2006 в області виявлено і взято на облік 48386 осіб з категорії одиноких непрацездатних громадян та інвалідів.
Із зазначеної кількості одиноких, майже 45 тисяч осіб (або 93,0%) потребує різних видів соціальної допомоги, з них 25тисяч осіб (56%) мешкає в сільській місцевості.

Соціально-побутову допомогу та моральну підтримку ветеранам війни надають громадські добротворчі об’єднання, які діють при тісній співпраці ветеранських організацій, органів соціального захисту, організацій Товариств Червоного Хреста. Волонтерами обслуговується близько 7 тисяч одиноких ветеранів війни.

Майже 200 ветеранів війни на повному державному утриманні мешкають у будинках-інтернатах системи праці та соціального захисту населення. Їм забезпечені належні комунально-побутові умови проживання, чотирьохразове повноцінне харчування, щорічне медичне обстеження і необхідне лікування.

З нагоди 61-ї річниці Перемоги в кожній інтернатній установі, стаціонарному відділенні терцентру, де проживають ветерани війни, будуть проведені дні відкритих дверей, відбудуться концерти.

Для обслуговування одиноких непрацездатних громадян і інвалідів в усіх районах і містах області функціонує 27 територіальних центрів, до складу яких входять 58 відділень: 27 відділень соціальної допомоги вдома, якими обслужено 18901 особа; 7 відділень соціально-побутової реабілітації, послугами яких скористалися 2402 особи; 6 відділень медико-соціальної реабілітації на 60 ліжко-місць; у 18-и стаціонарних відділеннях знаходиться 607 підопічних.

У І кварталі 2006 року, для покращення соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, придбано нові автомобілі у Чорнобаївському та Корсунь-Шевченківському районах, виділено кошти на придбання автомобіля у Драбівському районі.

Робота з покращання соціально-побутового обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, малозахищених верств населення знаходиться під постійним контролем Головного управління праці та соціального захисту населення.

Для поліпшення медико-соціального обслуговування ветеранів війни і забезпечення їх лікарськими засобами за соціально-доступними цінами в області працюють 2 ветеранські аптеки та 28 ветеранських відділів, в яких лікарські засоби вітчизняного виробництва продаються за мінімальними цінами, з націнкою до 15 відсотків до ціни заводу-виробника. З метою здешевлення ліків, необхідних для надання стаціонарної допомоги, переважна більшість медичних установ відкрили внутрішньо-лікарняні аптеки.

На виконання постанови № 177 Кабінету Міністрів України “Про забезпечення щорічної виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, центром були виготовлені платіжні документи та організована виплата одноразової допомоги до 9 Травня, яку отримали 112 497 одержувачів на суму 12 169,1 тис. грн. з них по базі Пенсійного фонду - 103 541особи на суму 10 164,8 тис. грн.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2006 рік” встановлені такі розміри щорічної разової допомоги: інвалідам війни І групи – 400 грн., інвалідам війни ІІ групи – 330 грн., інвалідам війни ІІІ групи – 270 грн., учасникам бойових дій – 250 грн., особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 400 грн., членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій і учасників війни, визнаних за життя інвалідами, – 130 грн., учасникам війни – 50 грн.
В області проживає 80996 інвалідів та 105060 ветеранів війни.
У першому кварталі 2006 року грошову допомогу отримали 2,5 тис. ветеранів війни та інвалідів на суму 171,2 тис.грн., натуральну – 6,6 тис. осіб на суму 86,1 тис.грн., проведено телефонізацію осель 187 ветеранам війни та інвалідам.

Протягом 1 кварталу 2006 року 95 інвалідів, ветеранів війни області, які потребували інвалідних візків, забезпечені ними, автомобілі отримали 69 інвалідів (46 – за рахунок коштів Державного бюджету, 23 – як гуманітарна допомога).

Санаторно-курортні путівки у 1 кварталі 2006 року отримали 425 ветеранів війни, з них 22 - за рахунок субвенції.

За рахунок місцевих бюджетів надаються пільги на комунальні послуги інвалідам по зору 1 та 2 групи у 22 районах та містах області. У Звенигородському районі пільги надаються також дітям-інвалідам, хворим на дитячий церебральний параліч, інвалідам без обох ніг, у м. Умані інваліди без обох ніг або рук звільнені від плати за користування телефоном.

На даний час функціонує 13 центрів і відділень ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів: у Придніпровському та Соснівському районах м.Черкаси, містах Золотоноші, Каневі, Смілі, Умані, Звенигородському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Лисянському, Тальнівському, Чорнобаївському, Шполянському районах.

politikan.com.ua


01.10.2018

prof. ThDr. Александер Цап CSc о первом переводе Библии на греческий
Немного скажите оСептуагинте. Очень важно, чтобы люди понимали, откуда появился перевод именно с арамейского языка, собственно с ханаанской группы, откуда потом появился иврит. Как появилась Септуагинта? «Септуагинта - это самый древний перевод с староеврейского на старогреческий. Это язык, который имел согласные и не имел гласных
  >>>

18.10.2016

Волонтери закликають черкащан плести шкарпетки для бійців
У зв’язку з похолоданням, черкаським солдатам стали необхідні плетені шкарпетки. Про це на своїй сторінці у Facebook написав волонтер В’ячеслав Скічко
  >>>

10.10.2016

Черкаси:Змагання на влучність: як прикордонники визначають найвправнішого стрільця
На Черкащині визначають найкращих стрільців серед українських прикордонників. За перемогу змагається майже сотня військових з усієї країни
  >>>
 
Всі новини >>>

Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.cherkasy.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa
Архів новин: 1/ 2345678910