bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Життя міста
 
Новини
Життя міста  
Міська громада
Гуманітарна сфера
Підприємства та бізнес
Економіка міста
Бізнес-інформація
Підприємства та бізнес-структури
Пропозиції для інвесторів
Українські міста в Інтернеті  
Про проект
Як долучитися до проекту
Архів новин  


Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Зміна умов ведення бізнесу при вступі України до СОТ

17.11.2006

14 листопада 2006 року в місті Монастирище (Черкаська область) відбувся науково-практичний семінар „Зміна умов ведення бізнесу при вступі України до СОТ”. Захід провів Інститут трансформації суспільства спільно з Монастирищенською районною державною адміністрацією під патронатом Черкаської обласної державної адміністрації.

Мета науково-практичного семінару:
• підвищити рівень обізнаності місцевої влади, бізнесу та громадськості щодо економічної природи, принципів функціонування, норм і правил Світової організації торгівлі (СОТ);
• показати, яку роботу виконала Україна спільно із СОТ та її членами на шляху інтеграції до цієї організації;
• виявити причини, які спонукають Україну до термінового вступу у Світову організацію торгівлі;
• розкрити можливі позитивні та негативні наслідки членства в СОТ для регіонів України;
• обговорити перспективи розвитку промислових та аграрних підприємств, сектору малого та середнього бізнесу Монастирищенського району після вступу України до СОТ;
• висвітлити роль центральних та місцевих органів влади в забезпеченні інтеграції України до Світової організації торгівлі.

Під час інтерактивного семінару експертами були презентовані такі доповіді:
1. Світова організація торгівлі: основні принципи та правила. Відносини Україна – СОТ: сучасний стан, проблеми, перспективи.
2. Наслідки членства України в СОТ для економіки країни та регіонів: переваги і ризики для промисловості, сільського господарства, малого та середнього бізнесу.
3. Вступ України до Світової організації торгівлі: деякі питання стандартизації та державної допомоги виробникам за нормами СОТ.

Питання, що обговорювалися під час дискусії:
- Чому правила торгівлі СОТ вважаються найкращою практикою ведення бізнесу?
- Які створюються умови для залучення інвестицій (капіталу, технологій, ноу-хау) та підвищення конкурентоспроможності економіки в результаті прийняття стандартів СОТ?
- Яка небезпека існує для України в разі відстрочення вступу або перебування поза межами СОТ?
- Чи існують значні загрози вітчизняним товаровиробникам та постачальникам послуг від членства України в СОТ? Як убезпечити себе від можливих ризиків?

У заході взяли участь: керівники і представники Черкаської обласної державної адміністрації, Монастирищенської районної державної адміністрації та Монастирищенської районної ради; експерти з Департаменту співробітництва з СОТ Міністерства економіки України, Інституту трансформації суспільства (Київ), Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (Київ), керівники та представники підприємств Монастирищенського району, місцеві мас-медіа.

Огляд науково-практичного семінару


Вступні промови

Богдан Тихоневич, голова Монастирищенської районної державної адміністрації, виступив із вступним словом, у якому привітав учасників інтерактивного семінару, а також відзначив важливість події. Він зауважив, що рано чи пізно Україна вступить до СОТ, а тому важливо набути відповідні знання про діяльність та правила цієї організації, зрозуміти наслідки вступу до СОТ, переваги і недоліки членства.

Василь Корнієнко, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, привітав усіх присутніх від імені Черкаської ОДА і наголосив, що зустріч у Монастирищі є дуже актуальною, оскільки вступ України до СОТ не за горами. Президент і Уряд України розглядають членство у Світовій організації торгівлі як одну із стратегічних цілей нашої держави, а тому останнім часом активізовано роботу в цьому напрямі. Наприклад, 1 листопада 2006 р. у Верховній Раді відбулися парламентські слухання на тему: „Стан підготовки вступу України до СОТ: проблеми і перспективи”.

Пан Корнієнко висловив думку, що СОТ на відміну від ЄС є саме тією організацією, членство у якій для нас є найбільш реальним. Тож не варто ставити під сумнів необхідність вступу до СОТ, а навпаки, потрібно думати про додаткові можливості, які отримає від цього Україна. А йдеться передусім про інвестиції, детінізацію імпорту, пожвавлення виробництва у базових експортоорієнтованих галузях, стимулювання розвитку в секторі послуг, стабільний режим торгівлі та ін.

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, подякував за можливість проведення семінару та обґрунтував його своєчасність. Він сказав про те, що Україна досить швидко наближається до світової спільноти, до остаточного вибору євроатлантичної моделі розвитку, а входження до СОТ є суттєвою передумовою для розбудови та розвитку в Україні саме такої моделі. Наразі 149 країн є членами Світової організації торгівлі, і на них припадає понад 96% загального світового торговельного обороту.

Олег Соскін розкрив можливості, які здобувають країни, вступивши до СОТ, зокрема перспективи для бізнесу. Останній у нових умовах має навчитися працювати у системі взаєморозуміння із місцевою владою та громадою. Адже СОТ складається із країн, які обрали ринкову модель розвитку економіки, в основі якої – приватна власність і капітал. Світова організація торгівлі, за своїм характером, націлена на те, щоб усіляко сприяти розвитку вільного підприємництва.

Виступи експертів

Андрій Самокиш, головний спеціаліст відділу доступу до ринків у рамках СОТ Департаменту співробітництва із СОТ Міністерства економіки України, окреслив сучасний стан і проблеми вступу України до СОТ. Він наголосив, що Уряд визнав входження України до Світової організації торгівлі основним пріоритетом розвитку країни. Членство в СОТ інтенсифікує зовнішньоекономічну діяльність завдяки отриманню режиму найбільшого сприяння. Це дасть змогу вирішити проблеми застосування торговельно обмежувальних заходів, що діють стосовно української продукції, сприятиме створенню передбаченого транспарентного середовища. Андрій Самокиш підкреслив, що вступу України до СОТ мають передувати гармонізація національного законодавства до норм та принципів організації, завершення багатостороннього переговорного процесу та узгодження остаточного проекту звіту робочої групи, завершення двосторонніх переговорів із країнами – членами СОТ. Представник Міністерства економіки звернув увагу на те, що Україна завершила переговори з усіма країнами, окрім Киргизстану, який висуває свої особисті вимоги й затягує процес підписання протоколів.

Пан Самокиш повідомив, що проект звіту робочої групи вже зараз погоджений на 95%. Було проведено багатостороннє засідання з питань державної підтримки сільського господарства. Розроблені всі законопроекти, які необхідні для вступу України до СОТ. Зокрема Міністерство економіки України запропонувало механізми вирішення низки проблемних питань, як-от: застосування квот продажу цукру відповідно до зобов’язань про незастосування заборонених інвестиційних заходів у сфері торгівлі, приведення у відповідність з нормами ГАТТ/СОТ розміру сплати за ліцензію, що видається на здійснення господарської діяльності, скасування заборони на експорт відходів та брухту кольорових металів і зниження експорту відходів чорних металів та ін.

У виступі Андрія Самокиша йшлося і про зобов’язання України щодо експортного мита на деякі види сільськогосподарської продукції, скасування обмежень на створення і діяльність прямих філій іноземних банків та прийняття відповідного законодавства, забезпечення умов оподаткування вітчизняних іноземних товаровиробників, приведення у відповідність із нормами СОТ тарифів на залізничні перевезення, відміна на ввіз старих автомобілів (понад 8 років). Експерт розповідав також про необхідність вирішення проблемних питань у таких сферах, як страхування, інтелектуальна власність, аудиторська діяльність, автомобілебудування, оподаткування сільгосппідприємств тощо.

Представник Департаменту співробітництва з СОТ Міністерства економіки України звернув увагу на те, що в разі приєднання до Світової організації торгівлі наша країна не втрачає інструментів захисту внутрішнього ринку, цей крок зовсім не означає, що національні виробники стануть беззахисними перед потужними і конкурентоспроможними транснаціональними корпораціями та іноземними виробниками. Навпаки, рівень реального споживання в Україні зросте на 3%, щорічний ріст ВВП очікується на рівні 2%, а експорту та імпорту – на рівні 14%.

Наприкінці свого виступу Андрій Самокиш заявив, що після вступу до СОТ в Україні не буде масового засилля імпорту товарів, і національне виробництво не буде зруйноване, адже країна має щось виробляти, щоб експорт зріс на 14%. Звичайно, імпорт створює конкуренцію національному виробництву, тож, теоретично, ми можемо спостерігати його скорочення, але з іншого боку, в Україні відбуватиметься економічне зростання, а відтак посилиться попит на вітчизняні та імпортні товари з боку споживачів, висновував представник Міністерства економіки України.

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, на початку свого виступу зазначив, що СОТ – це результат світових процесів інтернаціоналізації господарського життя та їх вищого рівня в сучасних умовах – глобалізації. Не слід забувати, що нашим великим і потужним сусідом є Європейський Союз, де майже 500 млн. населення, а ВВП і зовнішньоторговельний оборот складає десятки трильйонів доларів. Щоб вільно торгувати з країнами ЄС і бути конкурентоздатними в сучасному світі, нам просто необхідно дотримуватися шляху ринкових перетворень і формування ринкового господарства на засадах приватної власності, підприємництва. Ми повинні знайти своє місце у відповідних світових процесах.

Олег Соскін навів переконливі приклади, які показали, що Україна слід обрати європейський напрям розвитку. Економічні відносини Україна – Росія кожного року погіршуються. У 2006 р. дефіцит зовнішнього торговельного обороту з цією країною становив $5 млрд. На відміну від Росії з ЄС у нас позитивне зовнішньоторговельне сальдо. Процес світової кооперації, уніфікації світового виробництва, науково-технологічної та інформаційно-комп’ютерної революції вимагає від нас інтеграції до світової системи, важливим інструментом якої є Світова організація торгівлі.

Пан Соскін підкреслив, що переваг від вступу в СОТ значно більше, ніж вад. Однак слід добре знати його правила, аби не потрапити у халепу. Наприклад, Черкаська область в значних обсягах виробляє сільськогосподарську, хімічну, машинобудівну продукцію, виробники якої зможуть зазнати певних втрат. Маємо надію і сподівання, зазначив пан Соскін, що ВРУ спроможеться якнайшвидше прийняти відповідні закони по СОТ, які допоможуть убезпечити вітчизняних виробників від болісних наслідків вступу. Якщо закони ухвалять, то ми маємо всі шанси і можливості в першому півріччі наступного року de fakto стати членом СОТ.

Бізнес повинен вимагати від влади зниження тиску оподаткування і переходу до більш простих механізмів адміністрування податками. Наприклад, наразі невиплати по ПДВ складають 6 млрд. гривень, і їх величина постійно зростає. Ми повинні тільки за жовтень ц.р. відшкодувати експортерам ПДВ на суму 2,7 млрд. гривень. Олег Соскін переконаний, що взагалі ПДВ – це гальмо, що не дає розвиватися підприємництву в Україні, а тому його потрібно ліквідувати. Казначейство не повинно контролювати гроші місцевих громад. Слід знизити ставки за кредитами, щоб посилити приплив інвестиційних ресурсів у розвиток малого і середнього бізнесу. Потребує вдосконалення і діяльність банківської системи та страхових компаній. Наявність подібних проблем заважає входженню до СОТ.
Наостанок Олег Соскін зазначив, що членство України у Світовій організації торгівлі дозволить не допустити монополізації, формування кланово-корпоративних груп, корупції, неефективного використання державного бюджету, а натомість сприятиме зміні системи податків, розвитку малого і середнього бізнесу, національної буржуазії.

Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (Київ), у своєму виступі зосередила увагу на питаннях субсидій, тарифів, сертифікації в СОТ. Вона нагадала, що Україна подала заявку на вступ до СОТ ще 13 років тому, і за цей час було зроблено дуже багато важливих кроків.

Пані Мовчан розповіла про те, що тарифи повинні зв’язуватися, тобто вони не підлягають подальшому підвищенню за винятком певних випадків, коли існує загроза економічній стабільності. За її словами, минулого року ВРУ прийняла три закони, які змінили більше 80% митного тарифу України. Таким чином Вероніка вважає, що такі зміни фактично покривають 80% тарифної пропозиції після того, як Україна вступить до СОТ. Також відзначила, що тарифи вже змінені й підприємці давно працюють за тарифами СОТ.

Вероніка Мовчан вважає, що при вступі України до СОТ кожен окремий підприємець на своєму рівні відчує як зниження імпортних тарифів, так і конкуренцію. Вона зауважила, що із збільшенням імпорту і за умови ефективної роботи систем сертифікації та стандартизації ми матимемо більший вибір, і внутрішня продукція стане дешевше.

Експерт говорила про державну підтримку і про врегулювання в СОТ з цього приводу, яка застосовує різні правила для сільського господарства, промисловості та інших галузей економіки. Наприклад, питання про промислову продукцію регулюється Угодою про субсидії і компенсаційні заходи. Вона роз’яснила, що під субсидією розуміється будь-яка допомога держави або державних підприємств, яка передбачає вигоду в її отриманні. Це можуть бути і прямі трансферти, і гарантія кредитів, і податкові пільги, і певна пільгова закупівля товарів та послуг держави. Пані Вероніка загострила увагу на тому, що існують забороненого типу експортні субсидії, які безпосередньо втручаються в потік торгівлі й фактично дискримінують іноземних партнерів по відношенню до національних. Великим недоліком є те, що Україна не використовує таких експортних субсидій, вважає пані Мовчан.

Наприкінці свого виступу експерт зауважила, що СОТ не встановлює стандарти, а регулює питання стандартизації та сертифікації двома угодами, а саме: Угодою про технічні бар’єри і Угодою про санітарні та фітосанітарні заходи.

Віктор Білоусов, директор Черкаського центру стандартизації, метрології і сертифікації, сказав: щоб виконати стратегічний курс держави на входження України до європейського співтовариства, спочатку необхідно вступити до Світової організації торгівлі. Альтернативи вступу до СОТ немає, але Україна повинна виторгувати для себе при цьому вигідні умови, зменшити ризики та мінімізувати втрати. Він Віктор Білоус сказав, що із входженням до СОТ величезних втрат зазнає передусім вітчизняне сільське господарство, а також переробна промисловість, які поки що не готові працювати за стандартами СОТ.

Директор Черкаського центру стандартизації, метрології і сертифікації окреслив питання технічного регулювання, стандартизації, метрології, оцінки відповідності. Він зазначив, що у сотівських законах присутні питання технічних бар’єрів і гармонізації національних стандартів, які сьогодні не є обов’язковими, із міжнародними стандартами. Пан Білоусов сказав, що сьогодні, на жаль, лише третина стандартів України гармонізована до стандартів СОТ, і в основному через брак коштів. За його словами, у Черкаській області було перевірено 165 підприємств, з яких, як виявилося, 80% працюють із порушеннями вимог нормативної документації. Ціна, якість, умови поставки – це основа успіху, зауважив пан Білоусов.

Дискусія
У ході дискусії учасники науково-практичного семінару порушили ряд важливих питань, зокрема про дотації в сільськогосподарському виробництві; про зниження тарифів на сільськогосподарську продукцію; про в’їзні мита на продукцію харчової промисловості; про державну допомогу в м’ясо-молочному секторі; про конкуренцію у сільськогосподарській галузі; про ввезення старих авто в Україну; про проведення стандартизації продукції; про здешевлення кредитних ресурсів; про вдосконалення системи оподаткування тощо.

Заключне слово

Богдан Тихоневич, голова Монастирищенської районної державної адміністрації, підсумовуючи вищезазначене, сказав, що Україні обов’язково потрібно вступати до СОТ. Це для нас реальний шанс забезпечення економічного зростання, освоєння нових ринків збуту українських товарів і послуг. За словами Богдана Тихоневича, нам необхідно привести всіх до рівних умов конкуренції, технологічно озброїтися, довести вітчизняні виробництва до євростандартів, здійснити стандартизацію продукції та якості. Голова Монастирищенської районної державної адміністрації подякував всім присутнім за активну участь у науково-практичному семінарі.

Василь Корнієнко, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, висловив слова подяки організаторам заходу і наголосив на тому, що ми знаходимося на правильному шляху і обов’язково досягнемо своєї стратегічної мети – входження до СОТ.

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, підсумовуючи роботу науково-практичного семінару, роз’яснив, що для України необхідно закріпити перехідний період і жорстко почати відстоювати свої позиції в переговорах із ЄС та СОТ. Не потрібно концентрувати увагу лише на негараздах, які чекають на наших виробників із входженням до Світової організації торгівлі. Не ми перші, і не ми останні. Колишні республіки СРСР вже проторували шлях до СОТ, і Україні тут не найгірша. Якщо виникають проблеми, їх потрібно вирішувати – і рухатися вперед. Україна – європейська країна, і повинна це довести всьому світові.


Прес-служба
Інституту трансформації суспільства
01.10.2018

prof. ThDr. Александер Цап CSc о первом переводе Библии на греческий
Немного скажите оСептуагинте. Очень важно, чтобы люди понимали, откуда появился перевод именно с арамейского языка, собственно с ханаанской группы, откуда потом появился иврит. Как появилась Септуагинта? «Септуагинта - это самый древний перевод с староеврейского на старогреческий. Это язык, который имел согласные и не имел гласных
  >>>

18.10.2016

Волонтери закликають черкащан плести шкарпетки для бійців
У зв’язку з похолоданням, черкаським солдатам стали необхідні плетені шкарпетки. Про це на своїй сторінці у Facebook написав волонтер В’ячеслав Скічко
  >>>

10.10.2016

Черкаси:Змагання на влучність: як прикордонники визначають найвправнішого стрільця
На Черкащині визначають найкращих стрільців серед українських прикордонників. За перемогу змагається майже сотня військових з усієї країни
  >>>
 
Всі новини >>>

Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.cherkasy.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa
Архів новин: 1/ 2345678910