bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Життя міста
 
Новини
Життя міста  
Міська громада
Гуманітарна сфера
Підприємства та бізнес
Економіка міста
Бізнес-інформація
Підприємства та бізнес-структури
Пропозиції для інвесторів
Українські міста в Інтернеті  
Про проект
Як долучитися до проекту
Архів новин  


Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


У Черкасах презентували восьмий том із серії книг «Реабілітовані історією»

17.07.2014

Учора в обласній державній адміністрації відбулась презентація восьмої книги науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Черкаська область», виданої за кошти обласного бюджету в 2013 році.

Розпочинаючи захід, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль подякував усім, хто долучився до створення усіх 8 томів.

Восьма книга науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Черкаська область» про жертви політичних репресій тоталітарного режиму, на відміну від попередніх, відкривається статтями досліджень з надзвичайно актуальних проблем історії України – «Голгофа селянства» (про знищення найбільш заможного прошарку села), «Репресії проти служителів культу» (знищення духовного осередку народу України).

Віталій Володимирович звернув увагу присутніх на окремі дослідження, зокрема: «Преса Черкащини в період окупації», по суті, маловідомої сторінки в історії української журналістики. Саме цей пласт матеріалу був відкритий практично вперше.

Також у восьмому томі вперше оприлюднені для широкого загалу списки селянських родин, розкуркулених і вивезених за межі України. Між тим, Віталій Коваль згадав і про свого прадіда, який також був розкуркулений на Черкащині, інший – двоюрідний дід – засланий до Сибіру за співпрацю з УПА, але вже на території Івано-Франківщини.

У третьому розділі – нарисах про жертви політичних репресій – вперше в історії Черкащини опубліковано матеріали про редакційні колективи, які в період окупації, долаючи жорстокий режим військової цензури, змогли широко пропагувати українську ідею, ідею боротьби за самостійну українську державу, вперше висвітлено діяльність Черкаського педінституту в період окупації, організацію опору німецькій владі.

Широкий загал зможе ознайомитися і з листівками, які розповсюджувалися в період війни, інформують в управлінні інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ обласної державної адміністрації.

– Хто не володіє власною історією, той не має права на майбутнє, – наголосив Віталій Коваль. – На жаль, сьогодні ми пересвідчуємося, які насправді є бажання і мотиви «старшого брата». Проте нині ми насправді стаємо державою, нацією, і не зупинимо цей шлях, з огляду на мужність наших захисників, військових, добровольців, які віддають власне життя зі словами «Слава Україні». Й вони також не будуть забутими.

Присутні на заході науковці, керівники бібліотечних та музейних установ, видавництв висловили думки з приводу виданої книги, розповіли про те, як створювали видання, збирали матеріали, документи.

Доктор філологічних наук, професор Володимир Поліщук зазначив, що Черкащина та Донецька область видала найбільше томів науково-видавничої серії. Зокрема, у восьмій книзі подано історії про тих наших краян, яких не згадували до нині. 

– Тут прослідковується тематична різноманітність, – каже Володимир Трохимович. – Розказано і про представників релігійної сфери. Важливо, що, як би не було тяжко, наші земляки намагалися вижити. І ця сторінка відображена в книзі особливо. Вартісною складовою тому є численні нариси, де в художній формі, детально описано багато доль наших земляків, з якими влада, режим та умови життя повелися немилосердно.

Керівник редакційно-видавничої групи «Реабілітовані історією. Черкаська область», заслужений журналіст України Петро Жук зазначив, що однією із головних ідей книги було висвітлення історії розвитку преси Черкащини в період окупації, про те, як судили журналістів у ті часи за те, що вони пропагували українську національну ідею.

– Покоління виховується на історії, – зауважив голова меморіального товариства репресованих Микола Кривоніс. – Як говорив Василь Симоненко: «Здається, наче просите пощади. В історії, що горда і німа. Вона ж однак без вашої поради. Вам вирок винесе сама». І дійсно ми маємо виховувати наших дітей на правдивій історії. А вона є серйозною наукою…

Довідка
Для проведення фундаментальних досліджень з проблем впровадження сталінської моделі соціалізму в Україні, політичних репресій як методу управління, ролі радянських правоохоронних органів як одного з інструментів державного терору, Національна академія наук, Інститут історії України НАН України, Служба безпеки України, спільно з Державним комітетом по пресі, Українським історико-просвітницьким товариством «Меморіал» імені В. Стуса, Всеукраїнською Спілкою краєзнавців ініціювали Державну програму науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією».

Постановою Кабінету Міністрів України № 530 від 11 вересня 1992 року була утворена Головна редакційна колегія науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією».

При обласних державних адміністраціях діють редакційно-видавничі групи науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією». Основою для них є опрацювання архівних кримінальних справ, які зберігаються в обласних державних архівах та управліннях Служби безпеки України. Структура кожного обласного тому включає декілька книг. Кількість книг по кожній області залежить від кількості репресованих громадян. Черкаська область є однією з найпотужніших у виданні багатотомника. На сьогодні видано вже вісім книг науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією».ПРОЧЕРК

23.10.2019

День Reikartz у Черкасах
Новий проект Reikartz Hotel Group «День Reikartz» — це унікальний захід, який проходить на базі готелю мережі Reikartz. Він покликаний інтегрувати готель в соціальне і бізнес життя міста.
  >>>

01.10.2018

prof. ThDr. Александер Цап CSc о первом переводе Библии на греческий
Немного скажите оСептуагинте. Очень важно, чтобы люди понимали, откуда появился перевод именно с арамейского языка, собственно с ханаанской группы, откуда потом появился иврит. Как появилась Септуагинта? «Септуагинта - это самый древний перевод с староеврейского на старогреческий. Это язык, который имел согласные и не имел гласных
  >>>

18.10.2016

Волонтери закликають черкащан плести шкарпетки для бійців
У зв’язку з похолоданням, черкаським солдатам стали необхідні плетені шкарпетки. Про це на своїй сторінці у Facebook написав волонтер В’ячеслав Скічко
  >>>
 
Всі новини >>>

Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2021
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.cherkasy.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел.: (096) 521 0508, (050) 867 5802, (093) 328 6985, e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa
Архів новин: 1/ 2345678910